Aktualności - Szalom_nowa2018

Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu
Międzynarodowe Centrum Pojednania
Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu, Skrytka pocztowa 4, 32-600 Oświęcim
tel./fax +48 33 843 06 67, e-mail: hope@pro.onet.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

Alert modlitewny o Izrael

         Jak Wam wiadomo, od kilku już dni świat z ogromną obawą śledzi dramatyczne wydarzenia w Izraelu.
         To, co obecnie dzieje się w tym kraju jest największą eskalacją konfliktu izraelsko–palestyńskiego od 2014 roku. Konflikt ten jest jednak teraz o tyle bardziej niepokojący, że przeniósł się na ulice izraelskich miast, co przy dalszej eskalacji może doprowadzić do wojny domowej. Kiedy w poniedziałek 10 maja po raz pierwszy od wielu lat rozbrzmiały syreny alarmowe nad Jerozolimą, nikt nie przypuszczał, że tak błyskawicznie i dramatycznie będzie postępować skala przemocy. Do tej pory już setki rakiet zostały wystrzelone ze Strefy Gazy i choć Żelazna Kopuła, która strzeże bezpieczeństwa Izraela działa efektywnie, to niestety część rakiet przedostała się przez jej ochronę przynosząc śmierć i  zniszczenia w miastach Izraela. W sercu Jerozolimy, na Wzgórzu Świątynnym doszło do starć Palestyńczyków z policją. Jak dotąd zostały zniszczone trzy synagogi, dochodzi do rabunków sklepów zarówno tych żydowskich jak i arabskich, narasta wrogość po obu stronach mieszkających dotąd razem dwóch społeczności. Wielu spośród autorytetów Izraela prosi społeczność żydowską, aby nie dała się prowokować przez arabskich ekstremistów. W tej sytuacji rząd Izraela jest zmuszony do adekwatnych środków odwetowych w ramach prawa do samoobrony swoich obywateli oraz suwerenności kraju.
         Na wniosek Tunezji, Norwegii i Chin ma się odbyć otwarte posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie tego narastającego konfliktu.
         Prośmy usilnie Boga, aby międzynarodowa społeczność potępiła barbarzyńskie działania Hamasu i doprowadziła do zaprzestania dalszej eskalacji konfliktu przez stronę palestyńską. Prośmy Boga, by Izrael nie był oczerniany i obwiniany jednostronnie o zarzewie konfliktu, co jest względem niego krzywdzące i niesprawiedliwe. Nasi Starsi Bracia potrzebują naszej modlitwy i poparcia, aby obraz tego sporu i przemocy nie był zakłamywany przez społeczność międzynarodową. Prośmy Boga, aby nasz kraj wzorem Węgier, których minister spraw zagranicznych wyraził całkowitą solidarność z Izraelem, także wyraził poparcie i prawo Izraela do jego samoobrony.
         Jako świadomie wierzący musimy zdawać sobie sprawę, że na tym małym skrawku ziemi toczy się największa bitwa niewidzialnego duchowego świata. Na tej Świętej Ziemi wciąż od wielu lat przelewa się krew, a wszelkie próby osiągnięcia trwałego pokoju nie przynoszą rezultatu. Pokój do dziś nie został osiągnięty pomimo tego, że najpotężniejsze państwa i najwyższe osobistości tego świata angażowały się i wciąż angażują w osiągnięcie pokojowego porozumienia. Pokój zapanuje tu dopiero z chwilą ponownego przyjścia Jezusa do Jerozolimy. Zanim to jednak nastąpi powinniśmy wspierać Izrael swoją modlitwą i błogosławieństwem we wszelkich trudnych momentach, pamiętając o proroctwie z Księgi Zachariasza 12:2-3, 9-10.

Poniżej informacje od naszego przyjaciela Davida Ortiza z Izraela:
Izrael jest atakowany dzień i noc rakietami ze Stefy Gazy. Niektóre z trafionych miast znajdują się około 30 minut od nas. Rakiety wypuszczane ze Strefy Gazy to rakiety nowego typu, o takiej sile, że niektóre zdołały przebić się przez schrony przeciwbombowe wykonane ze stali. Oprócz tego ze Strefy Gazy wysyłane są także drony zwane „samobójczymi dronami”, które wypełnione są materiałami wybuchowymi i wymierzone w ludność cywilną. Jak dotąd, Izraelowi udawało się je namierzać i zestrzeliwać. Ponad to, Strefa Gazy przechwala się, że znajdują się w posiadaniu nowej rakiety dostarczonej przez Iran, którą mają zamiar wystrzelić. Rakieta ta może uderzyć w jakiekolwiek miejsce w Izraelu. Wiele domów zostało trafionych rakietami. Wiele osób jest rannych, niektórzy zginęli. Dużo rakiet wystrzelonych z Gazy nie wypaliło i miało za słaby napęd, przez co spadło na ich własnych mieszkańców. Izraelskie serwisy informacyjne donoszą też, że Liban po raz pierwszy wystrzelił rakiety, jednak wylądowały one w oceanie. W odwecie Izrael zburzył w Gazie budynki wykorzystywane przez ugrupowania terrorystyczne Hamasu. Jak zawsze jednak, przed każdym uderzeniem w budynek Izrael ostrzegał ludność cywilną, aby opuścili dany teren, mimo że odbiera to element zaskoczenia podczas takiej akcji. Izrael zabił co najmniej 6 dowódców i liderów Hamasu. Hamas nagrywa też profesjonalne filmy video w stylu ISIS, pokazujące ich nową broń i zapowiadające zniszczenie Izraela. Prezenterzy wiadomości doradzają rodzicom, aby sami informowali swoje dzieci o tym, co się dzieje, ale nie pozwalali im oglądać wiadomości, gdyż mogłoby to u nich spowodować urazy psychiczne. Izrael jest przyzwyczajony do wojny, jednak w oczach wielu ludzi widać strach, ponieważ sytuacja jest bardzo niestabilna. Od czasów wojny w 1948 roku nie doświadczyliśmy atakowania się przez żydowskich i arabskich obywateli. To wojna domowa, która ma miejsce w miejscowościach, gdzie Żydzi i Arabowie przez dekady żyli obok siebie w pokoju. Mimo to jesteśmy wdzięczni Bogu, że możemy żyć tutaj w takim czasie, ponieważ ewangelia świeci jaśniej w ciemności i tam, gdzie nie ma nadziei. Jeżeli kiedykolwiek był czas na dzielenie się ewangelią, to właśnie teraz jest ten najlepszy czas. Prosimy, módlcie się za nas, abyśmy mieli mądrość, by korzystać z okazji do dzielenia się naszą wiarą w słowie i działaniu.   

Rozdawanie paczek na święto Pesach
Nowa publikacja
Zachęcamy do zakupienia naszej najnowszej publikacji – książki pt. „Izrael – błogosławieństwo czy przekleństwo” autorstwa Mirosława Mieszały.
Książka ta stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Izrael stał się nieodzownym elementem w Bożym planie błogosławieństwa dla każdego człowieka.
Książkę można nabyć kontaktując się ze Stowarzyszeniem.ZACHĘCAMY DO ZAKUPU NASZEJ NAJNOWSZEJ PUBLIKACJI - KSIĄZKI PT. "18" ZNACZY ŻYCIE.
JEST TO NIEZWYKŁA, TRZYMAJĄCA W NAPIĘCIU OPOWIEŚĆ O LOSACH POLSKIEJ ŻYDÓWKI,
KTÓRA PRZEŻYŁA HOLOKAUST, A NASTEPNIE WYJECHAŁA DO IZRAELA.
KSIĄŻKĘ MOŻNA NABYĆ KONTAKTUJĄC SIĘ ZE STOWARZYSZENIEM.
ROK 2021 ROKIEM UNIŻENIA I MODLITWY
Drodzy Przyjaciele,
jako Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu z Bożą pomocą i łaską w modlitwie weszliśmy w ten rozpoczęty już 2021 rok.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, co już od niego otrzymaliśmy, jednakże zdajemy sobie sprawę z tego, że żyjemy w coraz trudniejszych czasach, dlatego tym bardziej pragniemy zwracać się do Boga, wiedząc, że jesteśmy, żyjemy i służymy w pełnej zależności od Niego.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego