Aktualności - Szalom_nowa2018

Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu
Międzynarodowe Centrum Pojednania
Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu, Skrytka pocztowa 4, 32-600 Oświęcim
tel./fax +48 33 843 06 67, tel. +48 33 843 23 10, e-mail: hope@pro.onet.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

W dniach 9-16 czerwca 2019 r. z indywidualnej inicjatywy członków Stowarzyszenia Służba Szalom w Oświęcimiu zorganizowana została wycieczka do Izraela.
Poprzez wyjazd ten prorocze Słowo Boże, które się ciągle wypełnia, na nowo ożyło w wielu miejscach, które odwiedziliśmy, a które związane były i są z historią narodu izraelskiego oraz ziemską służbą Pana Jezusa Chrystusa.
Współczesny Izrael to maleńkie państwo, ziemia związana przymierzem Boga i jego ludu.
To na tym skrawku ziemi przez przelaną krew Jezusa i Jego zmartwychwstanie dokonało się zbawienie dla całej ludzkości.
Także tutaj poganie zostali dołączeni do Jego wybranego ludu, aby tworzyć w Mesjaszu Izraela Jeszui jednego nowego człowieka.
Ziemia ta ciągle oczekuje na przyjście swojego Króla-Pana Jezusa, który stąd właśnie wstąpił do nieba i przyjdzie na to samo miejsce, czyli na Górę Oliwną.
Będąc w tej prześlicznej ziemi, wielu z nas indywidualnie i wszyscy razem głęboko przeżywaliśmy w modlitwie czas spędzony w tej ziemi i zostaliśmy zachęceni do dalszej modlitwy wstawienniczej za tę ziemię i naród. Dobrze, że dane było nam tam być!  
W przyszłym roku planujemy ponowny wyjazd do Izraela. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami.

Galeria zdjęć


Film "Wdzięczne serca z Ukrainy".
MARSZ ŻYWYCH 2019
2 maja mogliśmy uczestniczyć z grupą kilkudziesięciu osób w corocznym Marszu Żywych. Wspólnie przeszliśmy trzy kilometry łączące Auschwitz z Birkenau, niosąc transparent z błogosławieństwem z IV Księgi Mojżeszowej 6, 23-27. Błogosławiliśmy w ten sposób liczne grupy żydowskie, które przyjechały z całego świata w Dniu Pamięci Ofiar Holokaustu, by upamiętnić Marsze Śmierci, które pochłonęły co najmniej 250 tysięcy Żydów.
         Każdy Marsz budzi ogromne emocje w sercach wszystkich uczestników i tak było i tym razem. Pamięć, smutek i łzy wciąż są obecne na tym miejscu zwanym często Golgotą XX wieku. Tegoroczny Marsz był poświęcony bohaterskiej pamięci mieszkańców Salonik i wyspy Zakintos, którzy narażali swoje życie dla ratowania społeczności żydowskiej. Marsz ten odbył się również w jubileuszowym roku 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej – wojny, która stała się największym dramatem ludzkości w dziejach świata.
         Ze względu na to wszystko, co się tu wydarzyło, ze względu na przelaną krew niewinnych, która wciąż woła głosem krwi Abla do Boga, nie mogło nas zabraknąć na Marszu. Pocieszaliśmy lud Pana, sami także doznając pocieszenia.

Galeria zdjęć
SPOTKANIE KWARTALNE – 27 KWIETNIA 2019
W dniu 27 kwietnia spotkaliśmy się na miejscu selekcji (tzw. Judenrampe), aby uniżać się przed Panem ze względu na winę przelania krwi, a przez uczestnictwo w Pamiątce Wieczerzy Pańskiej ogłaszać pełne Boże zwycięstwo w krwi Pana Jezusa.
Uniżamy się przed Bogiem i modlimy się, aby krew Pana Jezusa dokonała przebaczenia i odkupienia tego miejsca, aby skutki przelania tej krwi nie ciążyły na tym miejscu i na innych miejscach i aby ziemia została uzdrowiona (II Kronik 7,14).
Każdorazowe spotkanie jest wypełnieniem się wizji zebrania Kościoła na miejscu selekcji.
Kolejne kwartalne spotkanie modlitewne planujemy w dniu 10  sierpnia 2019 r. o godz. 10.00 na Judenrampe.
Po modlitwie odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie Konferencji w dniach od 22 do 25 sierpnia.
Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć
K O M U N I K A T
DRODZY PRZYJACIELE
W związku z działaniem ustawy o przetwarzaniu danych osobowych (RODO) zaprzestaliśmy listownej wysyłki naszych materiałów do wszystkich tych, którzy nie odesłali nam wypełnionej zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach korespondencyjnych. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem zgoda taka jest niezbędna do dalszego kontynuowania wysyłki naszych materiałów.
Tych z Was, którzy chcieliby w dalszym ciągu otrzymywać nasze materiały drogą pocztową, zachęcamy do pobrania druku zgody zamieszczonego poniżej, wydrukowania, wypełnienia go i odesłania na nasz adres.
Informujemy, iż w dalszym ciągu bez żadnych ograniczeń można korzystać z naszych materiałów, w tym z Listów Informacyjno – Modlitewnych, które zamieszczamy na naszej stronie.
Każdego z Was zachęcamy do modlitwy i wsparcia służby dla narodu Bożego wybrania w zarówno na Ukrainie jak i w Izraelu.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego