Aktualności - Szalom_nowa2018

Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu
Międzynarodowe Centrum Pojednania
Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu, Skrytka pocztowa 4, 32-600 Oświęcim
tel./fax +48 33 843 06 67, e-mail: hope@pro.onet.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

WYJAZD NA UKRAINĘ
W dniach od 25 września do 5 października br., udamy  się na Ukrainę w celu koordynacji pracy, którą tam prowadzimy.
W ramach tego wyjazdu planujemy odwiedzić wszystkie stołówki, na których   wydajemy codzienne   posiłki   oraz   szereg   miejscowości,   do których   wysyłane   są   paczki   żywnościowe,   które   także   będziemy dystrybuować.
Bardzo prosimy Was o modlitwę o Boże bezpieczeństwo i ochronę dla nas w tym czasie.
Szczegółowy   opis   naszego   wyjazdu   umieścimy   w   najbliższym liście informacyjno- modlitewnym.
KONFERENCJA  02-05 WRZEŚNIA 2021
W związku z wciąż trwającą pandemią wirusa COVID-19 postanowiliśmy coroczną międzynarodową konferencję „Z Holokaustu do żywej nadziei” zorganizować w wersji on-line.
Konferencja   zaplanowana   jest   w   dniach   od   02   do   05 WRZEŚNIA 2021.
Prosimy Was o modlitwy w tej sprawie oraz o śledzenie bieżących informacji na ten temat, które ukażą się na naszej stronie.

Zapraszamy do uczestnictwa w  XXIV międzynarodowej konferencji "Z Holokaustu do żywej nadziei",
zorganizowanej przez Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu w dniach 2 - 5 września 2021r.

LINKI DO POSZCZEGÓLNYCH DNI KONFERENCJI
02.09 - DZIEŃ I CZWARTEK
03.09 - DZIEŃ II PIĄTEK
04.09 - DZIEŃ III SOBOTA
05.09 - DZIEŃ IV NIEDZIELA

PROJEKT WYPOCZYNEK

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Bogu za to, że od 03. 07.2021  do 17.07.2021, że w ramach projektu Remove The Stones (Usuwanie Kamieni) mogliśmy po raz osiemnasty zorganizować przyjazd 14-osobowej grupy z Izraela  do Polski.
Wspólny czas przeznaczyliśmy na odpoczynek, zwiedzanie, ale co najważniejsze na rozważanie Słowa Bożego i modlitwę.
Na Miejsce bazowe tego odpoczynku wybraliśmy Oświęcim, który w swojej przeszłości doświadczył okrutnej okupacji niemieckiej, która przyniosła z sobą śmierć i zniszczenie dla tysięcy polskich i europejskich Żydów w obozie śmierci Auschwitz-Birkenau, wybudowanym nieopodal tego miasta. Goszcząc naszych drogich właśnie tutaj, w Oświęcimiu, wyraźnie widzieliśmy, że Bóg Izraela, który jest Panem historii, miejsce, które szczególnie dla Żydów kojarzyło i kojarzy się ze śmiercią i zniszczeniem przemienił w miejsce życia i błogosławieństwa dla swojego narodu.
Widzieliśmy jak Bóg błogosławił każdego z nas, a w sercach naszych drogich zaproszonych gości  Duch Święty działał przez Słowo Boże.
Wiele z tych osób doświadczyło w swoim życiu pogardy, nienawiści oraz cierpienia Holokaustu, a mieszkając obecnie w Izraelu w miastach takich jak: Aszkelon, Aszdod i Sderot w ostatnim czasie doświadczyli  jednego z największych obstrzałów rakietowych ze strony Palestyńskich ugrupowań terrorystycznych, miedzy innymi Hamasu. W krótkim okresie czasu na te trzy małe miasta zostało wystrzelonych ponad 4500 rakiet. Dla wielu tych starszych zaproszonych przez nas osób były to traumatyczne przeżycia, żywcem wyciągnięte z czasów minionej wojny, którą tak boleśnie doświadczyli.
Jednak podczas tego pobytu w Polsce doświadczyli miłości i życzliwości, które głęboko dotykały ich serc. Podczas wspólnych posiłków mówili, że nigdy nie doznali takiego traktowania ze strony innych ludzi. Częstokroć zadawali nam pytania, dlaczego spotykają się z taką miłością, życzliwością i dobrocią. Była to doskonała okazja do powiedzenia im o ich Mesjaszu Jeszui, który zmienił nasze życie i dał nam miłość do Jego narodu. Nasi drodzy mogli zobaczyć to poprzez spotkania w kościołach oraz nawiązane relacje z wieloma ludźmi, którzy poprzez Mesjasza Jeszuę umiłowali jego naród Izrael.
Podczas wieczoru pożegnalnego w Oświęcimiu każdy mógł opowiedzieć o swoich przeżyciach w czasie odpoczynku w Polsce. W oczach naszych gości wiedzieliśmy łzy radości i wdzięczności dla Boga, który dał im możliwość spędzenia tego niezapomnianego czasu w Polsce. Projekt ten nazwany został „Usuwanie kamieni”, jak to jest napisane w Ks. Izajasza 62:10: „Torujcie, torujcie ścieżkę, usuwajcie kamienie…”. W tym czasie mogliśmy oglądać, jak wiele kamieni zostało zabranych z życia naszych drogich gości. Najbardziej dotykało ich to, że w swoim życiu tak wiele wycierpieli z powodu antysemityzmu, a tutaj doznali miłości i szacunku od ludzi, z którymi się spotkali. Wtedy mówiliśmy im, że widzą tylko niektóre z takich osób, bo w Polsce jest o wiele więcej ludzi modlących się i miłujących naród Bożego wybrania. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas. Dziękujemy też za Was i Wasze wspieranie nas w tej służbie miłosierdzia i pocieszania Izraela. „Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud, mówi wasz Bóg!” Iz. 40:1.
Projekt Odpoczynek

         W maju przez 11 dni Izrael był ostrzeliwany rakietami ze Strefy Gazy. Odpowiedzialność za te ataki ponosi  organizacja terrorystyczna Hamas.
         Kiedy modliliśmy się o Izrael, w naszych sercach powstało pragnienie zorganizowania odpoczynku w Polsce dla kilkunastu osób pochodzących z najbardziej ostrzelanych miast. Dzięki Bogu, udało nam się zorganizować grupę 14 osób z miejscowości Sderot, Aszkelon i Aszdod w Izraelu, które od 3 do 17 lipca bieżącego roku, będą mogły odpocząć w Polsce.
         Czas ten spędzimy w Oświęcimiu, a także w Krakowie, Wiśle, Ustroniu i Zakopanym. Jak zawsze będziemy też wspólnie rozważać Słowo Boże i głosić radosną nowinę o Jeszui Mesjaszu.
         Bardzo Was prosimy o modlitwę za uczestników tego projektu i wspólnie z nimi spędzony czas.

 
Po wojnie
 
         Minęły 2 tygodnie od zawieszenia broni pomiędzy Hamasem a Izraelem. Ze Strefy Gazy wystrzelono 4360 pocisków rakietowych na Izrael, które celowo były wymierzone w skupiska ludności. Izraelski system obrony przeciwrakietowej „Żelazna Kopuła” wychwycił 90% z tych pocisków wymierzonych w skupiska ludzi. Być może wielu zdziwi fakt, że każda mobilna wyrzutnia rakiet systemu „Żelazna Kopuła” to koszt 100 mln dolarów, a każde przechwycenie wystrzelonej rakiety kosztuje Izrael 50 tys. dolarów. Rzecz ma się zupełnie inaczej jeśli chodzi rakiety Hamasu, które są robione w kraju lub przemycane z Iranu i koszt jednej wynosi 800 dolarów. Chociaż wojna jest niesamowicie droga i znacząco obciąża podatnika, Izrael oznajmił, że życie ludzkie, czy to w Izraelu czy w Gazie, ma o wiele większe znaczenie niż te koszta. Mimo tego oraz faktu, że Izraelczycy całymi dniami i nocami kryli się w schronach przeciwbombowych, w ciągu 11-dniowej operacji zginęło 12 osób – 11 cywilów i jeden żołnierz, a wielu zostało rannych. Nasze rakiety były wymierzane w konkretne wojskowe i operacyjne siedziby Hamasu, wyrzutnie i magazyny broni, tunele i budynki takie jak centra komunikacji, a nie przypadkowe skupiska ludzi. Izraelczycy zniszczyli 100 kilometrów tuneli w Gazie. Te wysoce skomplikowane tunele wykorzystuje się do przemieszczania wojsk, broni i zaopatrzenia, a także jako schrony przeciwbombowe dla wysokiej rangi przywódców Hamasu. Jednym z głównych powodów, dla których się je buduje, jest to, żeby bez przeszkód poruszać się pod ziemią w Gazie i pojawiać się z zaskoczenia w różnych rejonach, gdyż ich wejścia są bardzo dobrze zamaskowane i wiele z nich umieszczonych jest w szpitalach, przedszkolach i rezydencjach. Wszystko to po to, żeby robić zasadzki, zabijać i porywać izraelskich żołnierzy wojsk lądowych, jeżeli wkroczyliby na te tereny jak to miało miejsce w poprzednich wojnach. Niektóre tunele nie są głębokie – mają nie więcej niż 3 metry, podczas gdy inne sięgają nawet 20 metrów w głąb ziemi, czyli 6 kondygnacji w dół.
 
         Ponad 200 bojowników Hamasu zostało zabitych w Gazie, w tym 25 wyższych rangą dowódców. Niektórych mieszkańców Gazy zabiły lub raniły liczne rakiety, które nie wypaliły i spadły na ich własnych cywilów. Z Gazy zostały też wystrzelone dwa drony wypełnione materiałami wybuchowymi (samobójcze drony), które jednak Izraelczykom udało się zestrzelić zanim dotarły do swoich celów. Doświadczyliśmy także cyberataków ze strony Hamasu, a wszystko to wspierane było przez irańskich doradców wojskowych. Wszystkie główne linie lotnicze odwołały loty do Izraela i skierowały je do innych krajów, gdyż rakiety były wycelowane w nasze międzynarodowe lotnisko, które też z tego powodu zamknięto. Wszystkie szkoły na południu i w centrum kraju zostały zamknięte, aby dzieci mogły pozostać bezpieczne ze swoimi rodzinami, w pobliżu schronów przeciwbombowych, gdyż syreny wyły praktycznie o każdej godzenie dnia i nocy, a grad rakiet był non stop wystrzeliwany, próbując sparaliżować system „Żelazna Kopuła” oraz służby bezpieczeństwa.
 
         Trzykrotnie wystrzelono też rakiety z Libanu na naszej północnej granicy. Rakiety te wpadły do oceanu, nie przeleciały na stronę Izraela albo spadły na puste przestrzenie. Jedna z rakiet została przejęta przez Izrael. Libański rząd i terroryści Hezbollahu wspierani przez Iran nie przyznają się do tych ataków. Izrael odpowiedział atakując pozycje, z których zostały wystrzelone rakiety. Żadna ze stron nie ucierpiała.
 
      W ciągu całego tego konfliktu pozostawałem w bliskim kontakcie z wierzącymi spośród byłych muzułman i dzięki Bożej łasce staraliśmy się troszczyć się o siebie nawzajem w tym czasie, modląc się i zachęcając się przez Słowo Boże. To początek zwycięstwa i tym się ogromnie raduję.
 
         Tego ranka miałem okazję spotkać się i rozmawiać z paroma z moich muzułmańskich przyjaciół, którzy nie są wierzący. Mogliśmy w prywatności porozmawiać bardzo szczerze. To ludzie, z którymi na przestrzeni lat się zaprzyjaźniłem, głosząc im Dobrą Nowinę o tym, że Jeszua zmarł na krzyżu dla przebaczenia win i zmartwychwstał zarówno dla Żydów jak i dla Arabów. Otrzymali Biblie, a także literaturę. Dzięki Bożej łasce udało mi się zdobyć ich zaufanie i możemy otwarcie rozmawiać. Nie żyją oni w wolnym społeczeństwie i jeżeli ich zdanie nie pasuje do narracji ich przywódców politycznych, stanowi to wielkie zagrożenie dla życia ich i ich rodzin, niezależnie od tego, czy mieszkają tutaj czy zagranicą. Powiedzieli: „Nic nie zyskaliśmy na tym konflikcie. Zginęło wielu ludzi, a rodziny z dziećmi, których domy zostały zburzone, bo przywódcy Hamasu w Gazie używali ich jako ludzkich tarcz w tym konflikcie, żyją teraz na ulicach i pozostaną bezdomni jeszcze przez długi czas. Przywódcy siedzieli w klimatyzowanych schronach przeciwbombowych, a ubodzy ludzie muszą ponosić konsekwencje. Mimo to miliony dolarów i euro będą napływać ze społeczności międzynarodowej”. Stwierdzili też: „Zapewniamy cię, że ci bezdomni nie skorzystają z tych pieniędzy w żaden sposób”. Dodali: „Izraelczycy stracili swoje domy przez rakiety, ale wasz rząd pomoże im odzyskać, to co stracili, a nasi liderzy włożą pieniądze prosto do swoich kieszeni, rozdadzą je swoim bliskim przyjaciołom i rodzinom i odbudują tunele w Gazie na następną wojnę”.
 
         Ważne jest, aby zrozumieć, że islamskim fundamentalistom jak Hamas, Islamski Dżihad czy Hezbollah i innym im podobnym, islam zabrania zawierania trwałych traktatów pokojowych z „niewiernymi” – chrześcijanami, których nazywają niedzielnymi ludźmi i Żydami, których nazywają sobotnimi ludźmi. W ich kartach zadeklarowane jest, że mają na celu zniszczenie Izraela i wykorzenienie jego narodu z tamtego regionu i przywrócenie tej ziemi pod panowanie islamu. Tak więc wyraźnie dają do zrozumienia, że to tylko chwilowa przerwa do kolejnej wojny. Zawieszenie broni nazywa się „hudna” po arabsku i w islamie oznacza rozejm albo zawieszenie broni na pewien czas aż wróg osłabnie na tyle, by islam mógł go zwyciężyć. Na ten moment ich strategia jest taka, żeby poszerzyć wojnę w głąb samego Izraela i żeby dżyhadziści i ich ludzie, którzy mieszkają w Izraelu przeprowadzili trzecią intifadę (powstanie), dokonywali ataków terrorystycznych i prowokowali izraelskich Arabów do dołączenia się do brutalnych ataków i protestów mających na celu złamanie żydowsko-arabskiej przyjaźni. Izrael prowadzi medialną kampanię reklamową ukazującą izraelskich Żydów i Arabów, którzy od dziesiątek lat pracują i żyją razem w jedności i wyraźnie mówią, że nie zgadzają się z agresywnymi protestami i nienawiścią.
 
         Oczywiście przywódcy islamskich organizacji terrorystycznych kontynuują swoją kampanię dezinformowania Zachodu wraz z zamiarami przeprowadzania ataków na  żydowskie społeczności i instytucje. Kolejnym celem jest ich kampania zastraszania i strachu zachodnich rządów i jednostek poprzez brutalne protesty.
 
         Biblia mówi, że Jeszua i Jego miłość stanowią doskonałą jedność. Wszystko, co ma miejsce, zostało już przepowiedziane w Bożym Słowie i jest zapowiedzią rzeczy przyszłych. Głównym zadaniem, jak powiedział Jeszua, jest głoszenie Ewangelii wszystkim narodom, zachowanie czujności i bycie gotowym na Jego przyjście. Jeżeli śmierć zapuka do naszych drzwi zanim to nastąpi, powinniśmy być na nią przygotowani. Proszę, módlcie się zarówno za Żydów jak i Arabów.
 
 
Psalm 125
 
 
„Ci, którzy ufają Panu, są jak góra Syjon,
 
Która się nie chwieje, lecz trwa wiecznie.
 
Jak Jeruzalem otaczają góry,
 
Tak Pan otacza lud swój teraz i na wieki”.     

David Ortiz


WYJAZD NA UKRAINĘ
  W dniach od 8 do 20 maja br., po ponad rocznej przerwie związanej z pandemią covid-19 udaliśmy się na Ukrainę w celu koordynacji pracy, którą tam prowadzimy. W ramach tego wyjazdu odwiedziliśmy wszystkie stołówki, na których wydajemy codzienne posiłki oraz szereg miejscowości,  do których wysyłane są paczki żywnościowe.
Mogliśmy także zorientować się w aktualnej sytuacji dotyczącej potrzeb medycznych, które niestety za każdym  razem,  kiedy tam  przyjeżdżamy,  stale  rosną.  Odwiedziliśmy  również wiele osób, które pomimo panującej pandemii z wielką otwartością przyjmowały nas u siebie. Za każdym razem spotykaliśmy się z ich strony z ogromną wdzięcznością i podziękowaniami dla wszystkich tych osób, od których jest wysyłana pomoc na Ukrainę. Z   radością   i   wdzięcznością   przekazujemy   Wam   wszelkie   podziękowania   i błogosławieństwa, jakie kierują do Was za Wasze ofiarne serca nasi starsi bracia żyjący w diasporze na Ukrainie.
         Szczegółowy opis naszego wyjazdu umieścimy w najbliższym  liście informacyjno-modlitewnym.    W dniach od 8 do 20 maja br., po ponad rocznej przerwie związanej z pandemią covid-
19 udaliśmy się na Ukrainę w celu koordynacji pracy, którą tam prowadzimy.
GALERIA ZDJĘĆ
Alert modlitewny o Izrael

         Jak Wam wiadomo, od kilku już dni świat z ogromną obawą śledzi dramatyczne wydarzenia w Izraelu.
         To, co obecnie dzieje się w tym kraju jest największą eskalacją konfliktu izraelsko–palestyńskiego od 2014 roku. Konflikt ten jest jednak teraz o tyle bardziej niepokojący, że przeniósł się na ulice izraelskich miast, co przy dalszej eskalacji może doprowadzić do wojny domowej. Kiedy w poniedziałek 10 maja po raz pierwszy od wielu lat rozbrzmiały syreny alarmowe nad Jerozolimą, nikt nie przypuszczał, że tak błyskawicznie i dramatycznie będzie postępować skala przemocy. Do tej pory już setki rakiet zostały wystrzelone ze Strefy Gazy i choć Żelazna Kopuła, która strzeże bezpieczeństwa Izraela działa efektywnie, to niestety część rakiet przedostała się przez jej ochronę przynosząc śmierć i  zniszczenia w miastach Izraela. W sercu Jerozolimy, na Wzgórzu Świątynnym doszło do starć Palestyńczyków z policją. Jak dotąd zostały zniszczone trzy synagogi, dochodzi do rabunków sklepów zarówno tych żydowskich jak i arabskich, narasta wrogość po obu stronach mieszkających dotąd razem dwóch społeczności. Wielu spośród autorytetów Izraela prosi społeczność żydowską, aby nie dała się prowokować przez arabskich ekstremistów. W tej sytuacji rząd Izraela jest zmuszony do adekwatnych środków odwetowych w ramach prawa do samoobrony swoich obywateli oraz suwerenności kraju.
         Na wniosek Tunezji, Norwegii i Chin ma się odbyć otwarte posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie tego narastającego konfliktu.
         Prośmy usilnie Boga, aby międzynarodowa społeczność potępiła barbarzyńskie działania Hamasu i doprowadziła do zaprzestania dalszej eskalacji konfliktu przez stronę palestyńską. Prośmy Boga, by Izrael nie był oczerniany i obwiniany jednostronnie o zarzewie konfliktu, co jest względem niego krzywdzące i niesprawiedliwe. Nasi Starsi Bracia potrzebują naszej modlitwy i poparcia, aby obraz tego sporu i przemocy nie był zakłamywany przez społeczność międzynarodową. Prośmy Boga, aby nasz kraj wzorem Węgier, których minister spraw zagranicznych wyraził całkowitą solidarność z Izraelem, także wyraził poparcie i prawo Izraela do jego samoobrony.
         Jako świadomie wierzący musimy zdawać sobie sprawę, że na tym małym skrawku ziemi toczy się największa bitwa niewidzialnego duchowego świata. Na tej Świętej Ziemi wciąż od wielu lat przelewa się krew, a wszelkie próby osiągnięcia trwałego pokoju nie przynoszą rezultatu. Pokój do dziś nie został osiągnięty pomimo tego, że najpotężniejsze państwa i najwyższe osobistości tego świata angażowały się i wciąż angażują w osiągnięcie pokojowego porozumienia. Pokój zapanuje tu dopiero z chwilą ponownego przyjścia Jezusa do Jerozolimy. Zanim to jednak nastąpi powinniśmy wspierać Izrael swoją modlitwą i błogosławieństwem we wszelkich trudnych momentach, pamiętając o proroctwie z Księgi Zachariasza 12:2-3, 9-10.

Poniżej informacje od naszego przyjaciela Davida Ortiza z Izraela:
Izrael jest atakowany dzień i noc rakietami ze Stefy Gazy. Niektóre z trafionych miast znajdują się około 30 minut od nas. Rakiety wypuszczane ze Strefy Gazy to rakiety nowego typu, o takiej sile, że niektóre zdołały przebić się przez schrony przeciwbombowe wykonane ze stali. Oprócz tego ze Strefy Gazy wysyłane są także drony zwane „samobójczymi dronami”, które wypełnione są materiałami wybuchowymi i wymierzone w ludność cywilną. Jak dotąd, Izraelowi udawało się je namierzać i zestrzeliwać. Ponad to, Strefa Gazy przechwala się, że znajdują się w posiadaniu nowej rakiety dostarczonej przez Iran, którą mają zamiar wystrzelić. Rakieta ta może uderzyć w jakiekolwiek miejsce w Izraelu. Wiele domów zostało trafionych rakietami. Wiele osób jest rannych, niektórzy zginęli. Dużo rakiet wystrzelonych z Gazy nie wypaliło i miało za słaby napęd, przez co spadło na ich własnych mieszkańców. Izraelskie serwisy informacyjne donoszą też, że Liban po raz pierwszy wystrzelił rakiety, jednak wylądowały one w oceanie. W odwecie Izrael zburzył w Gazie budynki wykorzystywane przez ugrupowania terrorystyczne Hamasu. Jak zawsze jednak, przed każdym uderzeniem w budynek Izrael ostrzegał ludność cywilną, aby opuścili dany teren, mimo że odbiera to element zaskoczenia podczas takiej akcji. Izrael zabił co najmniej 6 dowódców i liderów Hamasu. Hamas nagrywa też profesjonalne filmy video w stylu ISIS, pokazujące ich nową broń i zapowiadające zniszczenie Izraela. Prezenterzy wiadomości doradzają rodzicom, aby sami informowali swoje dzieci o tym, co się dzieje, ale nie pozwalali im oglądać wiadomości, gdyż mogłoby to u nich spowodować urazy psychiczne. Izrael jest przyzwyczajony do wojny, jednak w oczach wielu ludzi widać strach, ponieważ sytuacja jest bardzo niestabilna. Od czasów wojny w 1948 roku nie doświadczyliśmy atakowania się przez żydowskich i arabskich obywateli. To wojna domowa, która ma miejsce w miejscowościach, gdzie Żydzi i Arabowie przez dekady żyli obok siebie w pokoju. Mimo to jesteśmy wdzięczni Bogu, że możemy żyć tutaj w takim czasie, ponieważ ewangelia świeci jaśniej w ciemności i tam, gdzie nie ma nadziei. Jeżeli kiedykolwiek był czas na dzielenie się ewangelią, to właśnie teraz jest ten najlepszy czas. Prosimy, módlcie się za nas, abyśmy mieli mądrość, by korzystać z okazji do dzielenia się naszą wiarą w słowie i działaniu.   

Rozdawanie paczek na święto Pesach
Nowa publikacja
Zachęcamy do zakupienia naszej najnowszej publikacji – książki pt. „Izrael – błogosławieństwo czy przekleństwo” autorstwa Mirosława Mieszały.
Książka ta stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Izrael stał się nieodzownym elementem w Bożym planie błogosławieństwa dla każdego człowieka.
Książkę można nabyć kontaktując się ze Stowarzyszeniem.ZACHĘCAMY DO ZAKUPU NASZEJ NAJNOWSZEJ PUBLIKACJI - KSIĄZKI PT. "18" ZNACZY ŻYCIE.
JEST TO NIEZWYKŁA, TRZYMAJĄCA W NAPIĘCIU OPOWIEŚĆ O LOSACH POLSKIEJ ŻYDÓWKI,
KTÓRA PRZEŻYŁA HOLOKAUST, A NASTEPNIE WYJECHAŁA DO IZRAELA.
KSIĄŻKĘ MOŻNA NABYĆ KONTAKTUJĄC SIĘ ZE STOWARZYSZENIEM.
ROK 2021 ROKIEM UNIŻENIA I MODLITWY
Drodzy Przyjaciele,
jako Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu z Bożą pomocą i łaską w modlitwie weszliśmy w ten rozpoczęty już 2021 rok.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, co już od niego otrzymaliśmy, jednakże zdajemy sobie sprawę z tego, że żyjemy w coraz trudniejszych czasach, dlatego tym bardziej pragniemy zwracać się do Boga, wiedząc, że jesteśmy, żyjemy i służymy w pełnej zależności od Niego.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego