Marsz Żywych - Szalom_nowa2018

Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu
Międzynarodowe Centrum Pojednania
Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu, Skrytka pocztowa 4, 32-600 Oświęcim
tel./fax +48 33 843 06 67, e-mail: hope@pro.onet.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Marsz Żywych

W Jom Haszoah, czyli w Dzień Pamięci Holokaustu odbywa się coroczny Marsz Żywych. Dzień ten przypada najczęściej 27 dnia miesiąca Nissan. W tym to właśnie dniu wszyscy Żydzi pamiętają, czczą i okrywają się żałobą po sześciu milionach pomordowanych Żydów. Pamięć tamtych dni przywracana jest wciąż na nowo przywracana, aby kolejny Shoah już nigdy więcej nie miał miejsca. Jest to ważne szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to coraz częściej pojawiają się głosy - jedne podważające wiarygodność holokaustu, inne natomiast nawołują do dokończenia tego, co nie udało się zrealizować Hitlerowi.
To właśnie dlatego jako Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu jesteśmy włączeni w inicjatywę Marszu Żywych, którą realizujemy już od 20 lat.
Jako grupa „Przyjaciele Izraela z Polski". Maszerujemy razem z Żydami, którzy smucą się i rozpamiętują tę straszną tragedię, chcemy pokazać im nasza postawę solidarności z Izraelem, jako państwem i narodem, świadcząc, że pamiętamy o tych, którzy w tragicznie zginęli w holokauście.  

Formularz zgłoszeniowy
Zgłoszenie udziału w Marszu Żywych w dniu 18.04.2023 r.
Prosimy o wypełnienie  poniższego formularza. Jest to konieczne do zrealizowania zamówienia i sprawnego kontaktu.
Oświadczenie:
Wyrażam zgodę na przechowywanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu, wyłącznie w celach korespondencyjnych Stowarzyszenia.

Można się zgłaszać do 14.04.2023 r.  


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego