Stowarzyszenie Służba Szalom Międzynarodowe Centrum Pojednania w Oświęcimiu

Stójmy razem z Izraelem – Marsz Żywych

We wczesnych godzinach porannych, w sobotę 7 października 2023 roku, kiedy Izraelczycy obchodzili Szabat i radosne święto Simchat Tora – Radość Tory – zbrodnicza organizacja terrorystyczna Hamas z siedzibą w Gazie dokonała bezprecedensowego ataku na państwo Izrael.

Skala zbrodni dokonanych na narodzie żydowskim przez terrorystów z Hamasu jest największa od czasów Holokaustu. Wojna nadal trwa. Jesteśmy przekonani o tym, że to dla nas czas próby, w którym testowana jest nasza przyjaźń oraz nastawienie do narodu izraelskiego. W czasie, kiedy antysemityzm w Europie i świecie wzrósł na niespotykaną dotąd skalę, najważniejsze jest to, aby nasza służba dla Żydów nie opierała się na ludzkich emocjach, a nasze nastawienie nie było zależne od ludzkich konfliktów, ale oparte na Bożej wierności i niezachwianej miłości do tego narodu.

Tegoroczny Marsz Żywych jest unikalną możliwością dla nas jako chrześcijan, którzy błogosławią i modlą się o Izrael. Jest to czas, aby stanąć z nimi po to, aby ich pocieszać w ich smutku oraz tragedii, którą przeżywają jako Państwo i naród Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznym Marszu Żywych, który odbędzie się dnia 6 maja 2024 r.

Każdego roku, na jeden dzień (w Dzień Pamięci Holokaustu Jom HaSzoa), Oświęcim zapełnia się gwarem młodych Żydów z całego świata przybywających, by symbolicznym Marszem Żywych (March of the Living) ukazać światu, że pamiętają Zagładę, nie zgadzają się z rasizmem, antysemityzmem, antysyjonizmem oraz z islamskim terroryzmem, którego codziennie doświadczają i pragną żyć w lepszej przyszłości dla siebie i następnych pokoleń w swojej ziemi Erec Israel.

Jako grupa Przyjaciół Izraela z Polski chcemy dołączyć do nich w tym wyjątkowym dniu i okazać im naszą solidarność oraz poparcie w tak trudnych dla Izraela czasach.

Przeczytaj również

Aktualności

Marsz Żywych 2024

W dniu 6 maja 2024, w Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu, odbył się kolejny Marsz Żywych, w którym uczestniczyliśmy jako grupa ‘Przyjaciele Izraela z Polski’. Tegoroczny …

Czytaj więcej →
Aktualności

Wyjazd na Ukrainę 22.04 – 01.05

Jesteśmy Bogu wdzięczni za ostatni wyjazd na Ukrainę, podczas którego mogliśmy odwiedzić naszych drogich, którym pomagamy. W czasie tego wyjazdu Żydzi na całym świecie obchodzili …

Czytaj więcej →
Aktualności

Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy Was swoim obfitym błogosławieństwem, pokojem oraz paschalną radością!

Kochani Przyjaciele! Śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa związane są z nadzieją i ufnością w Jego odnowę i odkupienie. Mamy świadomość, że obecne Święta dla wielu …

Czytaj więcej →
Translate »