Stowarzyszenie Służba Szalom Międzynarodowe Centrum Pojednania w Oświęcimiu

Święto Paschy 2024

Drodzy Przyjaciele!

Już wkrótce przeżywać będziemy Święta Zmartwychwstania Pańskiego, a pod koniec kwietnia nasi żydowscy przyjaciele obchodzić będą Święto Paschy.

Święta Paschy są dla społeczności żydowskich świętami radości oraz dziękczynienia za Boże wyzwolenie z niewoli egipskiej oraz Jego odkupienie dla narodu izraelskiego. Przez wzgląd na Baranka Bożego – Mesjasza Izraela Jeszuę, zarówno dla nas, jak i dla wierzących Żydów, święta te mają jeszcze głębszy wymiar.

Wiele razy w czasie tych świąt organizowaliśmy dla naszych drogich spotkania pesachowe, a także paczki żywnościowe. Odczuwamy wielką troskę o nich, szczególnie w obecnym czasie wojny oraz coraz większego chaosu w tym kraju, gdy najbliższe święta obchodzić będą w biedzie oraz narastającym niepokoju i niepewności.

To dlatego pragniemy już teraz zachęcić Was do modlitwy o ten czas, a także do wsparcia finansowego tych paczek. Pod koniec kwietnia, podczas Święta Paschy, pragniemy pojechać na Ukrainę, aby osobiście przekazać paczki oraz spotkać się z naszymi drogimi.

Naszym pragnieniem jest, by te paczki były szczególnym znakiem Waszej miłości i troski o lud Bożego wybrania w tak trudnym dla nich czasie. Módlmy się, aby dla osób, które je otrzymają, stały się jasnym światłem i świadectwem tego, że są w rękach miłującego i troszczącego się o nich Mesjasza Jeszui, który przez Wasze czyny miłosierdzia pociesza ich, błogosławi, a przede wszystkim pragnie ich zbawienia.

Przeczytaj również

Aktualności

Relacja z wyjazdu do Izraela

Jesteśmy Bogu wdzięczni za nasz ostatni wyjazd do Izraela, który miał miejsce od 31 maja do 7 czerwca. Przed tym wyjazdem bardzo przeżywaliśmy Słowo Boże …

Czytaj więcej →
Aktualności

XXVII Konferencja “Z Holocaustu Do Żywej Nadziei” – zaproszenie

Drodzy Przyjaciele! Serdecznie zapraszamy na XXVII konferencję organizowaną przez Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu – “Z Holocaustu do Żywej Nadziei”. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy: Więcej …

Czytaj więcej →
Aktualności

Wyjazd do Izraela

Drodzy Przyjaciele! Dzięki Bogu, mogliśmy ponownie wyjechać do Izraela, aby pocieszać Boży lud i wypełniać słowo, które jest zapisane w Ks. Iz. 40, 1: „Pocieszajcie, …

Czytaj więcej →