Stowarzyszenie Służba Szalom Międzynarodowe Centrum Pojednania w Oświęcimiu

Stójmy razem z Izraelem – Marsz Żywych

We wczesnych godzinach porannych, w sobotę 7 października 2023 roku, kiedy Izraelczycy obchodzili Szabat i radosne święto Simchat Tora – Radość Tory – zbrodnicza organizacja terrorystyczna Hamas z siedzibą w Gazie dokonała bezprecedensowego ataku na państwo Izrael.

Skala zbrodni dokonanych na narodzie żydowskim przez terrorystów z Hamasu jest największa od czasów Holokaustu. Wojna nadal trwa. Jesteśmy przekonani o tym, że to dla nas czas próby, w którym testowana jest nasza przyjaźń oraz nastawienie do narodu izraelskiego. W czasie, kiedy antysemityzm w Europie i świecie wzrósł na niespotykaną dotąd skalę, najważniejsze jest to, aby nasza służba dla Żydów nie opierała się na ludzkich emocjach, a nasze nastawienie nie było zależne od ludzkich konfliktów, ale oparte na Bożej wierności i niezachwianej miłości do tego narodu.

Tegoroczny Marsz Żywych jest unikalną możliwością dla nas jako chrześcijan, którzy błogosławią i modlą się o Izrael. Jest to czas, aby stanąć z nimi po to, aby ich pocieszać w ich smutku oraz tragedii, którą przeżywają jako Państwo i naród Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznym Marszu Żywych, który odbędzie się dnia 6 maja 2024 r.

Każdego roku, na jeden dzień (w Dzień Pamięci Holokaustu Jom HaSzoa), Oświęcim zapełnia się gwarem młodych Żydów z całego świata przybywających, by symbolicznym Marszem Żywych (March of the Living) ukazać światu, że pamiętają Zagładę, nie zgadzają się z rasizmem, antysemityzmem, antysyjonizmem oraz z islamskim terroryzmem, którego codziennie doświadczają i pragną żyć w lepszej przyszłości dla siebie i następnych pokoleń w swojej ziemi Erec Israel.

Jako grupa Przyjaciół Izraela z Polski chcemy dołączyć do nich w tym wyjątkowym dniu i okazać im naszą solidarność oraz poparcie w tak trudnych dla Izraela czasach.

Przeczytaj również

Aktualności

Relacja z wyjazdu do Izraela

Jesteśmy Bogu wdzięczni za nasz ostatni wyjazd do Izraela, który miał miejsce od 31 maja do 7 czerwca. Przed tym wyjazdem bardzo przeżywaliśmy Słowo Boże …

Czytaj więcej →
Aktualności

XXVII Konferencja “Z Holocaustu Do Żywej Nadziei” – zaproszenie

Drodzy Przyjaciele! Serdecznie zapraszamy na XXVII konferencję organizowaną przez Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu – “Z Holocaustu do Żywej Nadziei”. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy: Więcej …

Czytaj więcej →
Aktualności

Wyjazd do Izraela

Drodzy Przyjaciele! Dzięki Bogu, mogliśmy ponownie wyjechać do Izraela, aby pocieszać Boży lud i wypełniać słowo, które jest zapisane w Ks. Iz. 40, 1: „Pocieszajcie, …

Czytaj więcej →